Game Dog Calcium V2 60 tabs
search
  • Game Dog Calcium V2 60 tabs
  • Game Dog Calcium V2 60 tabs
  • Game Dog Calcium V2 60 tabs

Game Dog Calcium V2 60 tabs

Game Dog Calcium+D3 to suplement diety dla psów, będący źródłem wapnia, cynku, manganu i witaminy D3. Wspiera prawidłowy wzrost, mineralizację szkieletu i budowę kości. Wyrównuje niedobory wapnia, wpływa pozytywnie na funkcjonowanie mięśni i układu immunologicznego.

Produkt dedykowany jako dietetyczne wsparcie w okresach wzmożonego zapotrzebowania na wapń: wzrost i wymiana zębów, ciąża i laktacja, zabiegi ortopedyczne, wsparcie prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu odpornościowego psów pracujących i hodowlanych.

Wapń to podstawowy budulec kości i zębów, zapewnia prawidłową mineralizację szkieletu i gęstość kości w okresie wzrostu organizmu. Jest składnikiem niezbędnym do produkcji i uaktywniania licznych enzymów i hormonów, regulujących trawienie, gospodarkę tłuszczową i energetyczną organizmu. Właściwa podaż tego składnika jest konieczna dla zachowania właściwej krzepliwości krwi, ponieważ Ca ma wpływ na procesy gojenia się ran. Wapń współdziała z innymi makroelementami podczas skurczy mięśni, w tym mięśnia sercowego, sprzyjając zachowaniu optymalnego napięcia mięśniowego. Wapń jest również niezbędny dla właściwego działania układu nerwowego. Braki wapnia lub zbyt niskie jego stężenie we krwi sprawiają, że komórki nerwowe stają się nadwrażliwe. Może się pojawić tężyczka (bolesne skurcze mięśni), szczególnie niebezpieczne dla suk w ciąży i w okresie okołoporodowym. Wapń wspomaga również uwalnianie neuroprzekaźników
w układzie nerwowym.

Witamina D odgrywa istotną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej oraz mineralizacji kostnej. Zwiększa wchłanianie tych pierwiastków z przewodu pokarmowego, a także wyrównuje nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu. Witamina D ułatwia zamianę fosforu organicznego na nieorganiczny, dlatego niezbędna jest w procesach kostnienia i w powstaniu związków niezbędnych do budowy kości. Witamina D3 korzystnie wpływa na sprawność układu immunologicznego. Wykazuje działanie przeciwzapalne, wpływa pozytywnie na produkcję przeciwalergicznych i przeciwzapalnych cytokin, dzięki czemu wykorzystywana jest również w leczeniu alergii.

Cynk należy do najważniejszych składników odżywczych biorących udział w metabolizmie tkanki kostnej
i prawidłowym funkcjonowaniu układu kostnego. Cynk jest niezbędnym minerałem, który jest wymagany do prawidłowego wzrostu szkieletu i homeostazy kości. Niedobór cynku w diecie powoduje upośledzenia rozwoju, hamuje wzrost szkieletu oraz negatywnie wpływa na jakość kości. Liczne publikacje naukowe wskazują, że cynk wydaje się wspierać również regenerację kości po urazach i złamaniach/ingerencjach chirurgicznych. Suplementacja cynku może być też istotna w przypadku występowania osteoporozy

Mangan jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, zaangażowanym w wiele procesów w organizmie, między innymi tworzenie tkanki kostnej. Niedobór manganu może upośledzać tworzenie kości i zmniejszać gęstość mineralną kości, a suplementacja manganem może zwiększać zarówno gęstość mineralną kości, jak i wspierać prawidłowe budowanie tkanki kostnej.

5904730806428

Opis

Skład
celuloza mikrokrystaliczna 212 g
chelat cynku (bisglicynian) 7,7 g
chelat manganu (diglicynian) 1,54 g
chelat wapnia (diglicynian) 77%
stearynian magnezu 6 g
witamina D3 (cholekalcyferol) 3 g
Dawkowanie
1 tabletka dziennie na każde 10 kg masy ciała
Opakowanie
60 tabletek